Recommend

AKWARELA - NAJLEPSZE STRONY

Polskie Strony Artystyczne - witryny artystów

Ekspozycje sztuki

ARTYSTYCZNE... Z wyobraźnią... O sztuce

Last articles
Postcards from London
Friday, 20 June 2014 22:55

Londyn jak do tej pory zrobił na mnie niesamowite wrażenie i chociaż nie przepadam za dużymi aglomeracjami, to miasto ma w sobie jakiś urok. Może to kwestia tego, że tak często zaczytuję się w angielskiej prozie czy tak ochoczo oglądam filmy...

 

szukając skarbów na Tamizą - all rights reserved

 

Pierwszy dzień, tuż po wylądowaniu, przywitał nas deszczową, mglistą aurą... a więc to prawda myślę sobie, to nie żadna mara, fatamorgana czy inna ana - oto jestem, dotykam stopami brytyjskiej ziemi.

 

Tower Bridge - photo by Aneta Saks - all rights reserved

 

Zanim dotarłyśmy na miejsce sto milionów przesiadek i naturalnego strachu przed nowym, nieznanym miejscem. I ci ludzie, mnóstwo ludzi, gwar i hałas, a my jak wielbłądy z walizkami, z plecakami, z taką ilością jakbyśmy pół domu zabrały ;)

 

Myślałam, że każdy dzień pod względem pogody będzie podobny... duża wilgotność, deszcz, mgły, jednym słowem ponuro. Pomyliłam się, bo jest słonecznie, czasami wręcz upalnie (bardziej niż w Polsce o tej porze) i człowiek nie wie kiedy złapał trochę słońca, że aż skóra schodzi... ;)

 

Ilford, London - photo by Aneta Saks - all rights reserved

 

Jako miłośniczka wszelkiego rodzaju roślinności nie mogę nadziwić się angielskim parkom i ogrodom. Powiedzieć zadbane to za mało... O ile mi czas pozwala staram się zwiedzać, chłonąć wszystko dookoła. Nie rozstając się z aparatem próbuję chwytać piękno londyńskiej metropolii :)

 

Ilford, London - Valentines Park - photo by Aneta Saks

 

Przede mną jeszcze kilka tygodni na obczyźnie, ale wiem, że kiedyś tu wrócę, do Anglii, bo jedna wyprawa to zdecydowanie za mało...

 

 

All images, tutorials, tips, experiments on this website are protected under the copyright laws and may be reproduced with written permission.

Copyright © 2008-2014 Aneta Saks - All Rights Reserved.

 


Add your comment

Your name:
Comment:
  The word for verification. Lowercase letters only with no spaces.
Word verification:
 
Copyright 2011-2013, Aneta Saks. All rights reserved.