Recommend

AKWARELA - NAJLEPSZE STRONY

Polskie Strony Artystyczne - witryny artystów

Ekspozycje sztuki

ARTYSTYCZNE... Z wyobraźnią... O sztuce

Last articles
Akwarela cukrowa / Watercolor with sugar

Od dawna wiadomo, że połączenie soli i akwareli daje ciekawe efekty - możemy wykorzystać je przy malowaniu tła albo zróżnicować elewację budynku kiedy malujemy architekturę.

 

Ja natomiast postanowiłam sprawdzić jak zachowuje się farba akwarelowa i cukier, czy tak samo, czy może inaczej. Na początku wydaje się, że jest podobnie - rozbija farbę tworząc namiastkę prześwitu, ciekawego przejścia i rozmycia.

 

watercolor with sugar - first example - all rights reserved

 

Dopiero po czasie okazuje się, że cukier pod wpływem wody rozpuszcza się w farbie (ale nie do końca), wiążąc i wżerając się w nią.

 

Przez jakiś czas dziwiłam się dlaczego tak długo akwarela nie wysycha - okazało się, że to cukier 'polakierował' moją płaszczyznę, a akwarela świeci się jakby ktoś użył lakieru i posypał brokatem... A co najgorzej praca cały czas się klei :> nawet po wyschnięciu.

 

 

watercolor with sugar - second example - all rights reserved


Czy da się to wykorzystać przy malowaniu? - nie wiem - boję się, że taka akwarela przyklejała by się do wszystkiego, a próba zeskrobania nadmiaru cukru mogłaby również zniszczyć nasz obraz... chyba, że komuś spodoba się ta swoista 'trójwymiarowość'. A niebawem już kolejne eksperymenty zostaną opublikowane...

 

All images of works, tutorials, tips and experiments on this website are protected under the copyright laws and may only be reproduced with written permission.

Copyright © 2008-2013 Aneta Saks - All Rights Reserved.

 


Add your comment

Your name:
Comment:
  The word for verification. Lowercase letters only with no spaces.
Word verification:
 
Copyright 2011-2013, Aneta Saks. All rights reserved.