Recommend

AKWARELA - NAJLEPSZE STRONY

Polskie Strony Artystyczne - witryny artystów

Ekspozycje sztuki

ARTYSTYCZNE... Z wyobraźnią... O sztuce

Last articles
Watercolour texture - next part

Dokończyłam wreszcie dwie zaległe akwarele (można zobaczyć w galerii), chciałam namalować kolejne dwie, ale mi nie wyszły ;) więc zostały brutalnie podarte i wywalone do śmieci.

 

Na poprawę humoru wyciągnęłam wszystkie możliwe do użycia przedmioty i zaczęłam eksperymentować...  Powstały nowe, śmieszne tekstury, które na pewno przydadzą się kiedyś w malowaniu ;)

 

 

alkohol texture

 

Pierwsze podejście - odrobina alkoholu :> upuszczany kroplami na mokrą płaszczyznę kartki. Powstają dziwne wzory, trochę fluorescencyjne, może to kwestia wybranego koloru pod tło, ale raczej kwestia chemicznej 'budowy' alkoholu...

 

 

paper texture


Na jednej części papieru (powiedzmy, że kwadratowego) zamalowałam przestrzeń farbą. Drugi kawałek, czysty i również kwadratowy, nałożyłam na pierwszy, tak, by naniesiona farba znalazła się w środku.

 

Poczekałam, aż wyschnie i oderwałam kartki od siebie. Powstały na nich identyczne wzory, które mogą być wykorzystane np. przy malowaniu jakiś budynkowych powierzchni - starych ścian czy murów.

 

 

oil texture


Naniesiony tłusty materiał np. świeca albo klej na czystą kartkę, którą później malujemy akwarelą - podobne wzory co do użycia folii kuchennej, choć końcowe efekty bardziej przypominają technikę enkaustyki.

 

 

tissues texture


Chusteczkowa abstrakcja :) - akwarelę 'wysuszałam' chusteczkami higienicznymi, i co możemy zaobserwować, ich najbardziej chropowatą częścią :) Efekt w rodzaju stempla czy odbitki bardzo mi się podoba.

 

 

nail remover - texture


Tak jak w przypadku alkoholu, tutaj również nakładam kroplami, tym razem do efektu posłużył mi zmywacz do paznokci :P

 

Na tym nie koniec, postaram się co jakiś czas wypróbować inne ciekawe sposoby na akwarelowe tekstury - może odkryję kolejne fajne patenty? Spoko

 

 


Add your comment

Your name:
Comment:
  The word for verification. Lowercase letters only with no spaces.
Word verification:
 
Copyright 2011-2013, Aneta Saks. All rights reserved.