Recommend

AKWARELA - NAJLEPSZE STRONY

Polskie Strony Artystyczne - witryny artystów

Ekspozycje sztuki

ARTYSTYCZNE... Z wyobraźnią... O sztuce

Last articles
Mchem pokryte / Forests in the different ways
Thursday, 04 August 2011 17:43

Jak maluje się drzewa? Można lekko, bardzo delikatnie te najbardziej oddalone. Jak mgiełki ulotne, prawie niewidzialne... eteryczne... Można jednolicie, ze światłem lub bez, pokryte mchem, obrośnięte bluszczem...

 

Usytuowane w wodzie, na wydmach, chowające się za kurtyną mglistego poranka. Zimową porą bądź w czasie upału; drzewa iglaste lub liściaste, pokryte korą, a może gładkie... Temat niewyczerpujący, za każdym razem można namalować jak się chce :)

 

 

 

 

Przykład pierwszy - Drzewa i mgła


Las otulony mglistą kotarą w jesienno-zimowej scenerii. Zmalowany lekko, ledwie dostrzegalnie - odrobiną farby w różnych odcieniach na suchej płaszczyźnie papieru... dla kontrastu mocniej akcentujemy drzewa na pierwszym planie - żywiej i kolorowo.

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przykład drugi - Porośnięty mchem 


Las i mech - wdzięczne połączenie. Piękne, soczyste zielenie, moja ulubiona mieszanka - namalowane mieszanką sap green z yellow ochre albo z odrobiną intense blue i indygo... szmaragdowa intensywność :)

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przykład trzeci - Strukturalnie


Zielone drzewa z zaakcentowaną strukturą... z gałązkami obejmującymi cały świat - las bardziej iglasty, pachnący sosną, świerkiem... - malowane czystą zielenią i brązem z odrobiną szarości payne'a, z widoczną korą, która nadaje głębi i wyrazu.

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przykład czwarty - Z zimową szadzią


Wyobraźmy sobie las pokryty białym puchem, mroźny, z powietrzem rozrywającym płuca... gdzie by nie spojrzeć to biel i szadź, lodowa struktura na każdej gałęzi, każdej roślinie... Lodowe królestwo w kolorach zgaszonego błękitu z korpuskułą światła. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przykład piąty - Ogrzewające słońce


Misterne lasy z gorącym, prażącym słońcem... magiczne ciepło rozgrzewające ciało i duszę, letnie eskapady światła i kolorów - odrobina blasku, by ożywić materię, nadać przestrzeń :) 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Add your comment

Your name:
Comment:
  The word for verification. Lowercase letters only with no spaces.
Word verification:
 
Copyright 2011-2013, Aneta Saks. All rights reserved.